• Darmowa dostawa

  Przy kwocie 300 zł

 • Doradztwo

  W doborze oświetlenia

 • Magazyn

  Produkty z wysyłką 24h

 • Atrakcyjne ceny

  Program rabatowy

Szynoprzewody pozwalają na stworzenie nowoczesnej kompozycji świetlnej. Idealnie nadają się nie tylko jako oświetlenie użytkowe w biurach, halach, magazynach, siedzibach firm, sklepach, restauracjach i kawiarniach, ale też doskonale sprawdzają się w przestrzeni mieszkalnej, czy to w domkach jednorodzinnych, czy mieszkaniach.

Szynoprzewody

Nowoczesne rozwiązania

System szynowy pasuje do nowoczesnych i industrialnych aranżacji. Jak już wspomnieliśmy, tego typu oświetlenie można zastosować w przestrzeni komercyjnej, jak również prywatnej, mieszkaniowej. W domu lub mieszkaniu warto skorzystać z szynoprzewodów w salonie, sypialni oraz jadalni, ponieważ są uniwersalne, a jednocześnie pozwalają na stworzenie unikalnego efektu. Na czym polega uniwersalność systemów szynowych? Zazwyczaj szyny wykonane są w białym lub czarnym kolorze – pasują do niemal każdej kolorystyki. Jest to pewne ograniczenie, jednak można wybrać reflektory, spoty czy lampy wiszące na szynoprzewody spośród szerszej palety barw.

Rodzaje szynoprzewodów – 1-fazowe, 3-fazowe oraz magnetyczne

Producenci oświetlenia oferują szynoprzewody 1-fazowe, 3-fazowe i magnetyczne. Systemy 1-fazowy i 3-fazowy pozwalają na ułożenie wielu kształtów: linia prosta, kształt litery „L”, litery „U”, prostokąt, kwadrat, litera „z” itd.

Różnica między tymi systemami polega natomiast na możliwości podzielenia oświetlenia na sekcje: w systemie 1-fazowym wszystkie lampy na szynoprzewodzie zapalają się jednocześnie. W przypadku szynoprzewodów 3-fazowych istnieje możliwość zapalania częsci reflektorów, np. z 5 lamp zaświecimy 3 za pomocą jednego przycisku, kolejne dwie lampy za pomocą drugiego klawisza. Co ważne, do wyboru mamy dodatkowo szyny natynkowe oraz wpuszczane w sufit. Zdecydowanym atutem jest możliwość cięcia szyn - większość producentów dopuszcza taką możliwość, zatem możemy stworzyć układ szynoprzewodów o indywidualnych wymiarach.

Szynoprzewody magnetyczne różnią się napięciem – to oświetlenie niskonapięciowe, tj. na 48V. Do działania takich szyn konieczne jest zastosowanie dedykowanego zasilacza. Oprawy na szynoprzewód magnetyczny mocowane są na zasadzie magnesu. Tak samo jak w przypadku szyn 1- i 3-fazowych, szyny magnetyczne można ze sobą łączyć przy pomocy odpowiednich łączników.

W naszym sklepie znajdują się szynoprzewody wielu producentów, a dodatkowo oferujemy możliwość skorzystania z konfiguratora szynoprzewodów, który dobierze wszelkie niezbędne elementy. Jeśli preferują Państwo gotowe rozwiązania, posiadamy szeroki wybór skompletowanych zestawów szynowych.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl